Frokostmøte
2024-03-13
Den nødvendige samtalen og HR sin rolle

Den nødvendige samtalen og HR sin rolle

Ikke alle samtaler er gode. Noen samtaler er vanskelige. Noen samtaler kan vi unngå eller utsette. Andre er det rett og slett helt nødvendig å gå inn i – og det kan være vanskelig.

I arbeidssammenheng er den vanskelige samtalen ofte knyttet sammen med rollen du har. Som leder må du ta opp saken dersom en medarbeider ikke leverer. Som HR-leder må du kanskje håndtere varsler eller stå i oppsigelsessaker etc. Det er rollen som styrer hvem som skal inn i slike samtaler. Med andre ord – det er en del av jobben!

Det er flere tema som kan gjøre samtalen vanskelig:

  • må du be noen om å endre atferd?
  • gjelder samtalen en konfliktsituasjon?
  • er det nødvendig med organisasjonsendringer i form av nedbemanninger og oppsigelser?
  • har det blitt varslet om kritikkverdige forhold, og du må begynne å nøste i hva dette handler om?

Hva som oppleves som et vanskelig tema er subjektivt, og preges av hva du selv synes er vanskelig, hvilke erfaringer du har fra før, og hva som vekkes av tanker og følelser i deg.

På frokostmøtet med Motivati skal vi se på hva som skal til for å gjøre denne type samtaler mer håndterbare. Vi skal se på hvordan du kan planlegge, gjennomføre og følge opp den nødvendige samtalen. For blir den håndtert på riktig måte, kan den nødvendige samtalen til og med ende opp som en god samtale, selv om temaet er vanskelig!

Praktisk informasjon:

Tid: 13. mars kl. 08:00-10:00

Sted: Bergen Handelsreisendes lokaler, Olav Kyrres gate 55

Servering: Det blir frokost og mingling 08:00-08:30

Pris: Gratis

Og som vanlig på Motivatis frokostmøter blir du del av et engasjerende fellesskap, med mulighet for erfaringsdeling og ny innsikt.

Hjertelig velkommen til en hyggelig samling om et vanskelig, men nødvendig tema.

Påmelding

Ingen tilgjengelige tider.
Du kan stoppe abonnementet når som helst.
Når du klikker send godtar du at Motivati lagrer og behandler dine personopplysninger for å levere tjenesten og kontakte deg for relevant kommunikasjon. Se personvilkår
Takk! Du er nå påmeldt.
Oops! Noe gikk galt...

Påmelding

Påmelding stengt - frokostmøtet er fulltegnet.

Påmelding

No items found.
No items found.
Du kan stoppe abonnementet når som helst.
Når du klikker send godtar du at Motivati lagrer og behandler dine personopplysninger for å levere tjenesten og kontakte deg for relevant kommunikasjon. Se personvilkår
Takk! Du er nå påmeldt.
Oops! Noe gikk galt...